Wstęp…

Hobbystycznie tworzony serwis, który ma na celu przybliżyć sylwetkę jej autora Marcina Mirończuka, zajmującego się programowaniem, które stanowi dla niego pracę, oraz jedno z wielu hobby z dziedziny szeroko pojętego IT. Strona daje szansę nawiązania ciekawych kontaktów zawodowych.

Marcin Mirończuk jest wolnym programistą („free lancerem”) projektów informatycznych.  Ukończył XIV LO w Białymstoku, a następnie studia na Politechnice w Białymstoku – Wydział Elektryczny, Elektroniki i Telekomunikacji z tytułem magistra inżyniera.  Pracę zawodową rozpoczął jako programista dla niemieckiej firmy Baybrain zajmującej się rozwojem technologii IT w tym serwisów społecznościowych Web 2.0, gdzie odpowiadał za proces tworzenia oprogramowania i koordynację projektów.  Wcześniej utworzył kilka samodzielnych projektów, opartych na różnych technologiach programowania (od strukturalnego do obiektowego). Aktualnie programuje obiektowo i wykorzystuje różnego rodzaju frameworki w swych pracach, m.in. CakePHP, Syfony, ZendFramework. Oprócz tego zajmuje się tworzeniem aplikacji bazodanowych jak i zagadnieniami dotyczącymi przetwarzaniem, reprezentacją i analizą danych.

Główne obszary jego zainteresowań zawodowych to inżynieria oprogramowania, zapewnienie jakości oprogramowania, programowanie obiektowe, bazy danych, analiza i przetwarzanie danych. Z dziedziny informatyka uzyskał doktora. W swoich badaniach zajmował się problematyką strukturalizacji dokumentów tekstowych. Rozwinął odpowiednią metodę oraz narzędzia bazujące na eksploracji danych, klasyfikacji oraz ekstrakcji informacji z dokumentów tekstowych, w celu strukturalizacji tekstów dziedzinowych.

Po pracy (jeśli nie siedzi przy komputerze) lubi pojeździć na rolkach lub poczytać dobrą literaturę i przesłuchać dobrą płytę. Wakacje najchętniej spędza na jachcie lub podróżując z plecakiem po górach, najczęściej u Czeskich lub Słowackich sąsiadów.

Komentowanie wyłączone.